Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

BATI KARADENİZ TURU / KASTAMONU - AMASRA - SAFRANBOLU

LOKASYON:
Karadeniz
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
29/08/2019 01/09/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
700 ₺
2 Gece 3 Gün
700 ₺

23:59 Anıt Meydanı Tiyatro Önü

00:30 Otogar kavşağı ( istikbal önü)

KASTAMONU - AMASRA - SAFRANBOLU 

1.GÜN : ( 30 Ağustos Cuma ) KASTAMONU - CUMHURİYET MEYDANI - ŞEHİT ŞERİFE BACI - SAAT KULESİ- NASRULLAH CAMİİ –VEDAT TEK MÜZESİ

Yolculuğumuzun ardından yolda alınan kahvaltımız sonrası Kastamonu şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Nasrullah Camii Şadırvanı ve meydanı gezilerimizi gerçekleştirip, 1443 yılında yapılan İsmail Bey Külliyesine hareket ediyoruz. Serbest alınan öğle yemeğimizin ardından Türkiye’de ilk şapka ve dantel müzesi olan Vedat Tek kültür ve sanat müzesini gezerek alış veriş için serbest zamanın ardından Safranbolu’ya hareketle ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. ( İmren Lokum Konak Otel )

2.GÜN : ( 31 Ağustos Cumartesi ) AMASRA - BAKACAK TEPESİ - AMASRA KALESİ - KEMERE KÖPRÜSÜ - ÇEKİCİLER ÇARŞISI - FATİH CAMİİ - AMASRA MÜZESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola'' (Dünya’nın Gözü) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriye-yi Hümayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesini panoramik olarak gezdikten sonra kentten ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. ( İmren Lokum Konak Otel )

3.GÜN : ( 01 Eylül Pazar ) SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - SİPAHİOĞLU KONAĞI - HÜKÜMET KONAĞI - SAAT KULESİ - DEMİRCİLER ÇARŞISI - CİNCİ HAN - KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ - YEMENİCİLER ÇARŞISI

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle, Eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı, panoramik Cinci Han ve Hamam, İzzet Mehmet Paşa Camii ve Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni geziyoruz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastası'nda verdiğimiz alışveriş molasını takiben akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi adlığımız noktalara geri bırakma üzere Konya’ya doğru hareket ve Bir başka organizasyon da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 250.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 600.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

*  2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( İmren Lokum Konak Otel )

* Ulaşım

* Araç içi su

* 3 sabah kahvaltısı

* 2 akşam yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel Rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde yapılan özel harcamalar

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* Öğle yemekleri

* Ekstra turlar

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 18.08.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.