Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI ŞELALERİ VE BATUM TURU

LOKASYON:
Karadeniz
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
07/08/2024 11/08/2024
BAŞLANGIÇ FİYATI:
8500 ₺
3 Gece 4 Gün
8500 ₺

DOĞU KARADENİZ, ANLATILMAZ YAŞANIR...

Hareket Yeri ve Saati : 21.30' da Konya Devlet tiyatrosu

22.00' da Otogar kavşağı istikbal mobilya önünden, siz kıymetli misafirlerimizi alarak  gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN: Ordu - Boztepe Teleferik – Sümela Manastırı –  Atatürk Köşkü – Ayasofya Camii 

Sabah yolda vereceğimiz sabah kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya hareket ulaşıyoruz. Ordu’da rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan “ Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Trabzon’a doğru yola ilerliyoruz ve Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezdikten sonra bu muhteşem yapıya veda ederek Trabzon’a ulaşıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Sonrasında Trabzon’u gezmeye devam ediyoruz ve bizi  20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor, Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten ve bu güzel gezilerimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN: Uzungöl – Karaster - Lustra - Zilkale - Palovit Şelalesi - Ayder Yaylası - Huser Yaylası Sis Denizi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, muhteşem doğa harikası olan Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl’de rehberimizin oluşumu ile ilgili anlatımından ardından göl etrafında yürüyüşümüz sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yüksek yayla turlarına katılabilirler. (Ekstra) Yüksek Yayla programımız kapsamında, Karaster ve Lustra yaylalarını görüyoruz ve ardından Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. burada bizi bekleyen minibüslerimizde (Ekstra) Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Bu güzel programın ardından Ayder yaylasındaki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.. Yüksek yayla görmek isteyen misafirlerimiz olursa sis denizi olarak ta bilinen Huser  Yaylası Sis Denizi (Ekstra) yüksek yayla gezisine katılabilirler.                     

3.GÜN: Batum Turu – Çoruh Nehri – Tiyatro Binası – Medea Heykeli – Batum Limanı – Boulverda – Ali ve Nino Heykeli –  Fırtına Deresi – Rafting - Ayder Yaylası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ardından rehberimiz eşliğinde güzel bir Batum şehir turu bizi bekliyor olacak. Bu gezimizde  Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, Karadeniz’in en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması ve alabalığın tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından, dileyen misafirlerimiz fırtına deresinde rafting veya zipline yapabilirler. Fırtına Deresi’ni takip ederken, kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Ardından verilen serbest zamanda yaylada yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

NOT:

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a yeni TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. 

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 500 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

4.GÜN: Rize – Rize Bezi Atölyesi – Sürmene Bıçak Sarayı – Çay Fabrikası  – Konya

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra,  Karadeniz’in bir ucundan diğer bir ucuna doğru harekete geçiyoruz. Muhteşem güzelliklere sahip olan Giresun’a ulaştığımızda, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz ve sonrasında fındık alışverişimiz sonrasında yola çıkarak keyifli bir yolculuğun ardından gece geç saatlerde turumuzu bitiriyor ve bir başka Sille Turizm organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka SİLLE TURİZM organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 4500.00 TL 
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 6500.00 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Ulaşım
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( Yayla otelleri konaklama )
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Akşam Yemeği 
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Araç İçi Su

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Öğle Yemekleri
 • Ekstra Yayla Turları
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri 
 • Yurt Dışı çıkış Harcı ve Batum transferi 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.07.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.