Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
10
TARİHLER:
30/08/2019 30/08/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
150 ₺
GÜNÜBİRLİK
150 ₺

Tur Programı

06.30 Anıt Meydanı
07:00 Otogar Kavşağı İstikbal Önünden

GÜVERCİNLİK VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ, GÖREME, AVANOS, PAŞABAĞLAR, DERVENT VADİSİ, ÜRGÜP, ASMALI KONAK

Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız bir çok güvercin yuvasının bulunduğu muhteşem uçhisar manzaralı Güvercinlik Vadisiolacaktır. Daha sonra Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Tüm Kapadokya bölgesini görebileceğimiz bu yüksek noktada fotoğraf molası verdikten sonra aşağı iniyoruz. Turumuz Göreme Vadisini yukardan görebileceğimiz bir nokta olan Göreme Panorama ile devam ediyor. Burada yaklaşık 20 dk. fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları, çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Burada bir saatlik bir mola veriyoruz. Yemekten sonra Yöresel Onyx Taşı Atölyesi'nde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Sarı, pembe, kırmızı ve beyaz renkte olan Onyx taşı geçmişte, özellikle Hacıbektaş dergahına bağlı kişiler arasında Teslime Taşı olarak bilinen kolyelerin yapımında kullanılmıştır. Turumuza Paşabağ Vadisi ile devam ediyoruz. Yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz.Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekanı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisiolarak da biliniyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılanDervent Vadisi'ne gidiyoruz. Burada da birbirinden güzel peribacalarını görmeniz mümkün. Ürgüpte bulunan Asmalı Konağı görtükten sonra buraya kadar gelipte sütte kavrulmuş kabak çekirdeğialabileceğiniz bir mağazada alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimizi tamamlıyor ve Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek takribi 22:00 sularında Konya’ya varıyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere..

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Konya’dan Gidiş Dönüş Ulaşım,
 • Öğle yemeği,
 • Profesyonel Rehberlik,
 • Araç İçi Su,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze-Ören Yeri Ücretleri,
 • Kahvaltı,
 • Akşam Yemeği,
 • Kişisel harcamalar,
 • Uçhisar Kalesi 9 TL,

(3-6) Yaş : 75.00 tl
(7-12) Yaş : 150.00 tl

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 18.08.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Günübirlik Kültür Gezilerinde İptal Koşulları
** Tur tarihinden 5 gün önce yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 5 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.