Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

HIZLI TRENLE GÖLYAZI,MUDANYA, TRİLYE,CUMALIKIZIK,BURSA

LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
10/08/2024 11/08/2024
BAŞLANGIÇ FİYATI:
5900 ₺
1 Gece 2 Gün
5900 ₺

1. Gün: MUDANYA, TRİLYE, GÖLYAZI

Sabah 05.45’de tren garında buluşmamızın ardından 06.00 de hareket ederek yolculuğumuz sonrası 08.04’de Bilecik'e ulaşıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza biniyoruz ve yaklaşık olarak 1,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında Mudanya'ya varış. Roma, Bizans ve Osmanlı döneminin izlerini göreceğimiz Mudanya'da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerinden biri olan Tahir Paşa Konağı, Türk Yunan ateşkes antlaşmasının imzalandığı ve belgelerinin sergilendiği Mudanya Mütakere Binası ve 8. Yüzyıl Bizans yapısı olan Kumyaka Kilisesini geziyoruz. Sonrasında günümüzde tüm özelliklerini koruyan Zeytinbağı (Trilye) kasabasını ziyaret ediyoruz. Trilye'de serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz dünyaca ünlü sızma yağını, salamura zeytini ve taş fırın ekmeği alabilirler. Triye gezimiz sonrası zeytin bağları arasında kıvrılan yolları takip ederek Uluabat Gölünün tepeden görüntüsü eşliğinde Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz. Doğa ile tarihin bulunduğu eşsiz bir güzellik sunan yarımada Gölyazı'nın, Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında birlikte yapacağımız kısa bir yürüyüş sonrası, köy içinde kısa bir keşif ve fotoğraf çekmeniz için serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize geçiyoruz odalarımıza yerleşme ve konaklama.

2. Gün: BURSA, ULU CAMİ, YEŞİL TÜRBE, SAAT KULESİ, KOZAHAN, CUMALIKIZIK KÖYÜ

Otelde alınan kahvaltımızın ardından Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehrimizi geziyoruz. İlk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacivat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanı başındaki ipekçileri ile ünlü Koza Han'ı ziyaret ediyoruz. Ulu Cami ziyaretimiz Yeşil Türbe ve Camii nin görülmesi sonrası, Tarihin doğayla birleştiği bir kültür mozaiği olan Bursa bölgesinde Unesco Dünya Kültür Mirası listesindeki Cumalıkızık köyüne gidiyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimini günümüze ulaştıran Cumalıkızık, son yıllarda ülkemiz yanında tüm dünyada da tanınmaya başlamıştır. Osmanlıların Bursa'da ilk yerleştikleri bölgelerden biri olan Cumalıkızık, şu anda kullanılan 180 , koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır. Cumalıkızık sokakları, Cumalıkızık Cami, Cumalıkızık Etnoğrafya Müzesi ve Sanat Evi'ni gezdikten sonra, programımızı tamamlayarak istasyona hareket ediyoruz. 21.53 treni ile 2 saatlik yolculuğumuzun ardından 23.59’de Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 3000.00 TL ( 0-6 arası çocuklara bilet alınamamaktadır.)

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 4250.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Gidiş Dönüş Hızlı Tren biletleri

* Transferler

* 1 gece oda kahvaltı otel konaklaması

* Araç içi su

* Zorunlu seyahat sigortası

* Rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze giriş ücretleri
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmeyenler

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.07.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları
** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI,SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.