Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

HIZLI TRENLE TARİHİ İSTANBUL VE ADALAR TURU

LOKASYON:
Marmara
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
03/08/2024 04/08/2024
BAŞLANGIÇ FİYATI:
5900 ₺
1 Gece 2 Gün
5900 ₺

Heybeliada - Büyükada - Tarihi Yarımada - Taksim İstiklal Caddesi - Galata Kulesi - Galata Köprüsü - Eminönü - Mısır Çarşısı 

1 Gün: Adalar - Heybeliada - Büyükada
Yüksek Hızlı Tren ile 06:00'da İstanbul'a hareket ediyoruz yaklaşık 4,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında  İstanbul'a varışımız ile birlikte bizi bekleyen aracımıza binerek Heybeliada'ya geçmek için iskeleye ulaşıyoruz ve Heybeliada’ya hareket ediyoruz. Heybeliada Rum nüfusunun başlıca dini eğitim merkezi idi. Ada'ya giderken ilk deniz okulumuz olan Deniz Lisesi’ni (Eski Deniz Harp Okulu) ve Heybeliada Ruhban Okulu Binasını panoramik olarak görüyoruz. Adaya vardığımızda yürüyerek İsmet İnönü Evine ulaşıyoruz ve açık ise içeri giriyoruz kapalıysa dışardan görüyoruz. Ardından adanın muhteşem sokaklarında gezerek verilen serbest zaman sonrası  tekrar vapura binip Büyükada’ya geçiyoruz. Büyükada'da, dileyen bakmaya doyamayacağı köşkleri ve manzarayı izlemek üzere, adayı tam tur dolaşan elektrikli araçlara yönelirken, arzu edenler de bisiklet kiralayarak adayı dolaşabilir, hediyelik eşya tezgâhlarında alışveriş yapabilirler. Rehberimizin belirteceği saatte iskelede buluşarak adadan ayrılıyor ve otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. Gün: Tarihi Yarımada, Taksim İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Eminönü
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından saat 08.00' de otelimizden ayrılarak tarihi yarımada bölgesine geçiyoruz. Gezimize ilk olarak 1500 yıllık tarihi ile tüm medeniyetlere adını duyurmuş olan Ayasofya Camii'ni ziyaret ediyoruz. Tarihi yarım ada bölgesinde Sultan Ahmet meydanı ve Sultan Ahmet camii gördükten sonra Tarihi yarımadada vereceğimiz serbest zamanın ardından Turumuzun devamında Taksim, İstiklal Caddesi ve Galata Kulesi gezilerimizi yapıyoruz. Meşhur İstiklal caddesinden aşağı yürümeye başlıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte Galata Kulesine kadar yürüyerek iniyoruz. Galata Kulesine çıkmak isteyen misafirlerimizle beraber kuleye çıkıyoruz ve muhteşem bir İstanbul manzarasına şahit oluyoruz. Fotoğraf çekimlerinden sonra tekrar yürüyerek Karaköy'e iniyor ve Galata Köprüsünü kullanarak Haliç'in diğer yakası olan Eminönü'ne geçiyoruz. Eminönü'ne vardığımızda Mısır çarşısını görüyor ve burada alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından turumuzu tamamlayıp Marmaray kullanarak Söğütlüçeşme Tren Garına varıyoruz. 19:05 treni ile Konya’ya hareket ediyor 23:59’da Konya’ya varışımızla birlikte misafirlerimizden ayrılıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 3.250 TL

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 5.000 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* YHT Biletleri Konya - İstanbul - Konya

* 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

* Transferler ,

* 1 sabah kahvaltısı,

* 1 akşam yemeği,

* Seyahat sigortası,

* Profesyonel Rehberlik hizmeti,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Fiyata dahil olan hizmetlerde belirtilmeyenler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri 

* Öğle yemekleri

* Adalar Vapur Ücretleri 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.07.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Trenli Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 21 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 21 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZME AİTTİR.