Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
8
TARİHLER:
01/08/2024 04/08/2024
BAŞLANGIÇ FİYATI:
6900 ₺
2 Gece 3 Gün
6900 ₺

20:00 Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önü

1. Gün : Mardin - Kasimiye Medresesi - Deyrülzafaran Manastırı - Abbaralar - Tarihi Sokaklar - Çarşılar - Camiler - Kiliseler - Ptt Evi(Şahtana Evi)

Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Mardin'e ulaşıyoruz. Müze kent Mardin’de alacağımız kahvaltı ile turumuza uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı'nı gezerek başlıyoruz. Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra, Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi var sırada bu muhteşem yapıyı rehberimizden dinliyoruz ve Mezopotamya Ovası'nın muhteşem görüntüsünü seyrettinden sonra Öğlen yemeğinde bölge mutfağının, en gözde yemeklerinden yeme şansınız olacak. Yemekten sonra Mardin sokaklarında gezmeye başlıyoruz. Süryani, Keldani, Yezidi, Arap, Türk kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana Evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Çarşıda verilen serbest zamanda sonrasında konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün: Göbeklitepe - Balıklı Göl - Ayn Zeliha Gölü - Hz. İbrahim Mağarası - Urfa Çarşısı - Hz. Eyüp Cami ve Kuyusu- Harran - Ulucami - Harran Konik Evleri

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Arkeolojinin gözbebeği 12 bin yıllık Göbeklitepe Tapınağı’na doğru yola çıkıyoruz. Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor. Göbeklitepe bu zamana kadar bilinen en eski yapıt ve tapınaktan 7500 yıl daha eskiye ait. Göbeklitepe'nin keşfine kadar bilinen en eski tapınak ise Malta'da bulunmakta ve 5000 yaşında. Ayrıca Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha yaşlı. Arkeologlar boyları 3 ile 6 metre arasında değişen T biçimindeki sütunların stilize edilmiş insan figürleri olduklarını düşünüyorlar. Sütunlar üzerine yansıtılan diğer figürlerden farklı olarak aşağı doğru iner şekilde tasvir edilen 3 boyutlu aslan kabartması dikkat çekiyor. İnsanlık tarihi hakkında bildiklerimizi yeniden düşünmemizi sağlayacak bu gezi sonrasında Hz. İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer olarak bilinen Halil-ül Rahman Göl’ü yani Balıklı Göl’den başlıyoruz. Burada Hz. İbrahim Peygamber’in hayatı hakkında yapılan anlatımlar sonrası yürüyerek bu sefer bir başka göl olan Ayn-ı Zeliha Gölü’ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu mağarayı ziyaret ederek dualarımızı ediyoruz. Sonrasında (öğle yemeği için serbest zaman) Urfa çarşısında demirciler, bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar çarşılarını gezerek poşu, şalvar, isot, salça, biber, bakır gibi yöreye özgü ürünleri alma imkanımız olacak. Ardından Peygamber olan Hz. Eyüp Peygamber’in ayağını vurarak yerden çıkarttığı şifalı suyu görmek ve her türlü hastalığa iyi geldiği bilinen bu sudan içmek için Hz. Eyüp Camii’ne gidiyoruz. Edilen duaların ardından ülkemizin en büyük ovalarından biri olan Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Bereketli toprakların arasından geçerek Harran şehrine ulaşıyoruz. Tevrat' ta ismi geçen ve “Yolların Kesiştiği Yer” anlamına gelen Harranu kelimesinden türeyen Harran’daki ilk durağımız, en eski yerleşim yeri olan ve halen kazı çalışmalarının sürdüğü Höyük bölümüne devam ediyoruz. Ardından ulaşacağımız Ulucami kalıntıları aynı zamanda dünyanın en eski üniversitelerinden biri olan Harran Üniversitesinin kalıntılarına işaret ediyor. Daha sonrasında eski Harran yaşantısını görmek ve yöre insanıyla sohbet edip Mırralarımızı içmek için, kerpiçten yapılmış Harran evlerine ulaşıyoruz. Burada yöresel elbiseleri giyerek fotoğraflar çekildikten sonra Harran'dan ayrılarak, otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde

3.Gün: Gaziantep - Halfeti - Mozaik Müzesi - Bakırcılar Çarşısı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti'yi geziyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından ülkemizin en bereketli ovalarından olan Çukurova'yı Batıdan Doğuya doğru kat ederek, gelişmişliği ve modernliğini doğulu kimliğiyle başarıyla sentezlemiş olan Gaziantep, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu İstiklal Madalyası'yla, muhteşem lezzetli mutfağıyla, birbirinden güzel “butik” tarihi ve turistik eserleri, fıstığı-baklavası-katmeri ve kebaplarıyla sizleri baştan çıkarmaya çoktan hazırlandı! Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaikleri Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğu'nun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma'dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra (öğle yemeği için serbest zaman) Gaziantep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek, gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı'na ulaşıyoruz. Alışveriş için verilen serbest zamanın ardından dönüş için yola koyularak akşam geç saatlerde Konya'ya ulaşarak vedalaşıyoruz.

BAŞKA BİR SİLLE TURİZM ORGANİZASYONUNDA GÖRÜŞMEK DİLEĞİ İLE...

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 3000.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 4500.00 TL

Fiyata dahil olan hizmetlerimiz

 • Ulaşım
 • 2 Gece Otel konaklaması
 • 2 kahvaltı
 • 1 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik
 • Acenta refakati
 • Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Tüm öğle yemekleri
 • Halfeti tekne turu
 • Sıra gecesi
 • 2.Gün akşam yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.07.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.