Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
11/02/2022 13/02/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
890 ₺
1 Gece 2 Gün
890 ₺

Baharın habercisi Badem Çiçekleri açtığında Datça'da buluşalım, Datça'nın en harika zamanını beraber yaşayalım.

İlkbahar gelince, Datça’nın her bir köşesi badem çiçekleriyle donanır...
Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır. Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser…
Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!

Hareket saati yeri : Anıt devlet tiyatrosu 23.59

1.GÜN

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Datça’nın en harika zamanını herkesin deneyimleyebilmesi için, Akyaka ‘ya varıyoruz. Alacagımız kahvaltı sonrası Öncelikle hava koşulları uygun olması durumunda Azmak Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz. Turumuz ardından öğle yemeği için nehir kenarındaki balık restoranlarında serbest zaman veriyor ve yemeğin ardından ödüllü mimar Nail Çakırhan‘ın geleneksel mimari ile ahşap ev ve konakların arasında yürüyüş yapıyor ve bu güzel çalışmaları fotoğrafladıktan sonra aracımıza binip hareket ediyoruz. Datça yolu üzerinde Kızlan Köyü sınırında yer alan 1800‘lü yıllardan kalma taş yapı üzerine yel değirmenleri görüyoruz. Fotoğraflamamızın ardından Datça ‘ya doğru hareket ediyoruz. Datça’ya varışımız  ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası eski Datça evleri, Can Yücel Sokağı geziyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından aracımız ile hareket ediyoruz. Güzergahımızda hayıtbükü, palamutbükü görüyor, fotoğraflama imkanı buluyoruz. Turumuz da Knidos Antik Kentini panoramik fotoğraflıyoruz.İngiliz arkeolog Charles Newton, 1858 yılında Knidos’ta kazı yaparken, günlüğüne şunları yazmıştı: “…Halikarnassos’un gurur duyacağı bir anıt mezarı: Mozole’si, Rodos’un Bronzdan dökülmüş anıtsal bir heykeli: Helios’u varsa, küçük Knidos kentinin de aynı şekilde gurur duyabileceği bir Afrodit heykeli vardır; o heykeldir ki, Bithynia (Eğe Bölgesinin Kuzeyi) kralı Nikomedes, karşılığında kentin bütün gelirini ortaya koymuştur; Knidos’un bütün borçlarını silmiştir, ama nafile…” Heykeltıraş Praksiteles’in Knidos için yaptığı çıplak Aphrodite heykeli günümüzde bulunamamış olsa da kaidesi görülebiliyor. Öğle yemeği molamız ardından üzerine kar yağmış gibi görüntüsü ile çiçek açmış badem çiçeklerini görüntüleme imkanı buluyoruz. Turumuza Hızırşah Köyü tarihi kilise, Reşadiye Köyü ile devam ediyoruz. Köy kooperatiflerinden badem, bal, zeytinyağı, badem ezmesi, gibi yöreye özgü ürünleri almak için serbest zaman veriyoruz ve dönüş için yolculuğumuz başlıyor geç saatlerde Konya’ya ulaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 400.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 550.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama,

* Ulaşım,

* 1 Sabah Kahvaltısı,

* 1 Akşam Yemeği,

* Zorunlu Seyahat Sigortası,

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde Yapılan Özel Harcamalar,

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

* Öğle Yemekleri,

* İlk kahvaltı

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 25.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları
** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YAZILI OLAN TUR PROGRAMI,SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.