Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS VE KARADENİZ YAYLALARI ( ŞAVŞAT & MACAHEL )

LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
02/05/2022 08/05/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
4500 ₺
6 Gece 7 Gün
4500 ₺

1. Gün: ( 2 Mayıs )Doğu Ekspresi ile Yolculuk

10:50’da Konya tren garında buluşma ve 11.20’ Konya Ankara YHT ile Ankara’ya hareket. Ankara’ya ulaştıktan sonra saat 15:20 'da buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da odalarımıza yerleşiyor ve 15.55 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımız da keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.

2. Gün: ( 3 Mayıs )Ankara Kars Seyahati

Doğu Ekspresi Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: ( 4 Mayıs )Kars Şehir Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tüm gün Kars şehir merkezi gezisi. Rus işgali sırasında tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali konağı, PTT binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim okulu, Hekim evi (opera binası), Fevzi paşa ilköğretim okulu, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, Karahanoğlu köprüsü, Oniki havari kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni türbesi, topçuoğlu hamamı, muradiye hamamı, defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar paşa konağı, konservatuar göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası ardından Doğu Anadolu – Karadeniz geçişine başlıyor olacağız ve Karadeniz 'in saklı cenneti Şavşat’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün: ( 5 Mayıs )Şavşat Karagöl, Cevizli Köyü, Tibet Kilisesi, Maral şelalesi

Yayla otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İlk durağımız Sahara Milli Parkı içerisinde yer alan bozulmamış doğal yapısı ile muhteşem bir doğal alan olan Karagöl olacak. Göl çevresinde geçirdiğimiz zaman sonrası Kafkasların ahşap ev geleneğini koruyan ve yaşatan köyler içerisinden geçerek Cevizli Köyü ’nde bulunan Tibeti Kilisesi ’ni ziyaret edeceğiz. Bagratlı prenslerden, Aşut Koh tarafından yaptırılan kilise bölgenin İslamiyeti kabul etmesinin ardından cami olarak kullanılmıştır. Şavşat gezimizin ardınan UNESCO tarafından biyosfer alanı olarak ilan edilen endemik bitki çeşitliliğin en çok olduğu, macahel bölgesine ulaşarak , Doğa Harikası tabir edilen Maral Şelalesine geliyoruz. Cariyet, Gogort ge mahallerinin eşliğinde anıt olma özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü Maral Şelalesi ’nin muhteşem manzarası ile sonlandırıyoruz. Maral Şelalesini fotoğrafladıktan sonra çaylarımızı yudumluyor, ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün: ( 6 Mayıs ) Borçka Karagöl, Fındıklı, Mençuna Şelalesi Yürüyüşü, Çifte Köprüler, Ayder 

Yayla otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Camili merkezdeki 1855 yılında tamamı ile ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi geziyor, Borçka’ ya hareket ediyoruz. Çoruh Nehri kenarında kurulmuş olan Borçka ilçe merkezi sonrasında Borçka Karagöl’e ulaşacağız. Karagöl çevresinde yapacağımız doğa ve fotoğraf yürüyüşünde zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliğine hayran kalacaksınız.Dileyen misafirlerimiz kiraladıkları kürekli kayıklarla gölde kayık turu yapabilirler. Program sonrasında ise Karadeniz sahil kesimine doğru hareket ediyoruz. Karadeniz’ i İran’ a bağlayan ve 2018 yılında açılmış olan Cankurtaran Geçidi’ni kullanarak ulaştığımız sahil yolundan kısa bir yolculuk sonrası ulaştığımız Rize’nin Fındıklı ilçesinden içeri girerek Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. Mençuna Şelalesi’ne yapılan yürüyüş ardından ulaşılan ve oldukça yüksekten dökülen şelalenin görülmesi sonrası fotoğraflarımızı çekip dönüşe geçiyoruz. Aracımıza binerek Çifte Köprü’ye gidiyoruz. Fotoğraf molası sonrası Ayder yaylasında bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün: ( 7 Mayıs ) Ayder Yaylası, Çinçiva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi

 Yayla otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kaçkar Dağlarının eteklerindeki Ayder Yaylası’nda; dünyanın en önemli 200 ekolojik vadisinden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Gür akan suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Çamlıhemşin ilçesini görüyor, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi'ne yöneliyoruz. Makrevis (Konaklar) ve Çinçiva (Şenyuva) Köyündeki Laz Konaklarını izleyerek bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva’yı geziyoruz. Molanın sonunda Gito ve badara yaylalarına çıkıyoruz, yayla gezimizin ardından  kartal yuvası şeklinde sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kale ’yi(Kale-i Zir) rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750,vadi tabanından 100 metre rakımda inşa edilen Ortaçağ dönemine ait Zil Kale'den Verçenik Dağları'nın muhteşem manzarasını seyretmemizin ardından Palovit şelalesinin muhteşem görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

7. Gün : ( 8 Mayıs ) Fırtına Deresi Rafting, Çay fabrikası, Sürmene Bıçak Atölyesi, Konya

Otelimizdeki kahvaltının ardından dünyanın en önemli 200 ekolojik vadisinden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Gür akan suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Fırtına deresinde rafting için serbest zaman veriyoruz. Ardından Bıçak atölyeleri ile ünlü Sürmene’ye ulaşarak, Fransız Çeliği ve suyun muhteşem birlikteliğinden ortaya çıkan Sürmene’ye has bıçakları görüyor, kısa bilgilendirmenin ardından Rize’de 300 yıllık gelenek olan ve yöre kültürünün izleri taşıyan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize gidiyoruz. Tezgâh başındaki hanımlardan Rize bezinin hikâyesini dinliyor, alışveriş molası veriyoruz. Artık Karadeniz den ayrılmadan son çaylarımızı yudumlamak ve çayın yapılışını dinleyerek alışveriş yaptıktan sonra havalimanına hareket uçakla  - Ankara’ya dönüşün ardından  YHT ile Konya’ya hareket ediyoruz, keyifli bir yolculuğun ardından başka bir sille turizm organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

(0-2) Yaş: 1000.00 TL

(3-6) Yaş: 3000.00 TL

(7-12) Yaş: 3750.00 TL

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Ankara – Kars Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması 1 Gece

* Trabzon -  Ankara Uçak Bileti

* Konya – Ankara – Konya Hızlı Tren Biletleri

* Tüm Yayla, Şelale Transferleri

* 5 Gece Yarım Pansiyon Yayla Otelleri Konaklaması

* 5 Sabah Kahvaltısı

* 5 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Karadeniz Eğlenceleri

* TÜRSAB Seyahat Sigortası

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Acenta Refakati

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

FİYATA DÂHİL OLMAYANLAR HİZMETLER

* Yöresel Tatlar şeklinde alınacak Öğle Yemekleri

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri 

* Fiyata dahil olan hizmetlerde belirtilmeyenler 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 25.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 29 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 29 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.