Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

HIZLI TRENLE KARTEPE SAPANCA MAŞUKİYE ORMANYA

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
12/02/2022 13/02/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
950 ₺
1 Gece 2 Gün
950 ₺

ERKEN REZERVASYON FİYATI İLE SATIŞTADIR, FİYATLAR KADEMELİ OLARAK YÜKSELECEKTİR.

KARTEPE, SAPANCA, MAŞUKİYE, ORMANYA HOBBİT EVLER

SAPANCA , ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI, HOBBİT EVLER

Cumartesi Sabah 05.30’da tren garında buluşmamızın ardından 06.00 de hareket ederek 3 saatlik yolculuk sonrası 09.24’de İzmit'e ulaşıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza binerek 30 dakika sonrasında Sapanca Gölü`nü görerek, Buradan Ormanya Doğal Yaşam Parkı`na doğru hareket ediyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Muhteşem geçen günün ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün : MAŞUKİYE, KARTEPE KAYAK MERKEZİ

Otelde alınan açık büfe kahvaltımızın ardındanMaşukiye`ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan Maşukiye`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kartepe kayak merkezine doğru ilerliyoruz. 4 Lift, 3 Telesiyej, 1 Teleski mevcudu ile, pist uzunlukları 400m ile 3500m arasında değişen, iklim ve bitki örtüsü ile misafirlerini kendine hayran bırakan, eski ismi Kel Tepe olan Kartepe’ye ulaşıyoruz. Bir tarafta Adapazarı Ovasını İzmit Körfezi oluğuna birleştiren uzun bir çukurun doğu yarısında yer alan, tektonik kökenli bir tatlı su gölü olan, 39 km Kıyı uzunluğu bulunan Sapanca Gölü, Diğer tarafta, 48 km uzunluğunda, 300 km² alanı bulunan İzmit Körfezi’nin muhteşem manzarası, bulunan tarihi yapılardan, doğal güzelliğinin yanında köklü bir geçmişe de sahip, 1650 metre yüksekliğindeki pistler yer hareketleri sonucu zamanla meydana gelmiş, Türkiye’deki diğer kayak merkezlerine oranla daha avantajlı olan Kartepe, sahip olduğu zemin ve aldığı kar yağışı miktarı ve bu karın kayak yapmaya elverişli olması nedeniyle kayak yapmak isteyen Amatör veya Profesyonel Kayak Severlere, Yerli ve Yabancı Turistlere çok güzel dakikalar yaşatmak için sizi bekliyor. Kartepe’de vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında dileyen misafirlerimiz, Telesiyejlerden yararlanabilir, Atv kiralayabilir, Jeep Safari yapabilir veya İstirahat etmek isteyenler kafeteryalarda muhteşem dağ havasında sıcak sohbetlerle şehir yorgunluğunu atabilirleri Ayrıca, Kartepe, aynı zamanda Kızak ile çocukluğuna geri dönmek isteyenler için ideal yerlerdendir. Tüm bu güzelliklere veda ettikten sonra istasyona geçerek 20.19 treni ile 3 saatlik yolculuğumuzun ardından 23.49’de Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 550.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 850.00 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Gidiş Dönüş Hızlı Tren Biletleri

* Transferler

* 1 Gece Otel Konaklaması

* 1 Kahvaltı – 1 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik

* Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Telesiyej ücretleri

* Öğle yemekleri

* Kayak malzemeleri

* Ücrete Dahil hizmetlerde belirtilmeyenler

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 25.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Trenli Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 21 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 21 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZME AİTTİR.