Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

HIZLI TRENLE SAPANCA ORMANYA MAŞUKİYE YEDİGÖLLER

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
14
TARİHLER:
13/08/2022 14/08/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1750 ₺
1 Gece 2 Gün
1750 ₺

SAPANCA , MAŞUKİYE, ORMANYA, HOBBİT EVLER, YEDİGÖLLER, ABANT GÖLÜ

SAPANCA , MAŞUKİYE, ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI, HOBBİT EVLER

Sabah 05.30’de tren garında buluşmamızın ardından 06.00 de hareket ederek 3 saatlik yolculuk sonrası 09.07’de Arifiye’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza binerek 30 dakika sonrasında Sapanca Gölü`nü görerek, Maşukiye`ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan Maşukiye`de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Maşukiye`nin ismi aşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten de etraftaki doğal güzellikler "buraya gelen aşık olur" denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde vereceğimiz serbest zamanda isteyenler ATV turuyla doğanın tadını çıkarırken, dileyenler de ZİPLİNE ile adrenalin keyfini yaşayabilirler. Buradan Ormanya Doğal Yaşam Parkı`na doğru hareket ediyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı`nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. Ormanya Doğal Yaşam Parkı, 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırıyor. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. `Yüzüklerin Efendisi`` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz. Muhteşem geçen günün ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

2.Gün : YEDİGÖLLER, ABANT GÖLÜ

Otelde alınan  kahvaltımızın ardından Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller her mevsim bir başka güzel, sonbaharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor. Cennet burası olsa gerek dedirtiyor gelenlere. Yedigöller yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle, mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeridir. Milli Park Girişinde aracımızdan iniyor ve İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz oluyormuş bizden söylemesi). Daha sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Büyükgöl ve Deringöl, Seringöl çevresinde fotoğraf çekip gezinti yapıyoruz. Tüm stres ve sıkıntılarınızı atıp adeta doğayla bütünleştiğiniz bu saatler hiç bitmesin isteyeceksiniz. Programımızın arından dört mevsim farklı görüntüye sahip manzarasıyla, çam ve köknar ağaçlarıyla çevrili göl kenarında yapılan fayton turlarıyla ünlü Abant’a Gölünü , Nasıl vakit geçirmek istediğinize siz karar verin; Mevsim durumuna göre seçebileceğiniz pek çok alternatif var. Abant’ın doyumsuz tertemiz havasında kusursuz bir doğada yaklaşık 7 kilometrelik parkurda 1,5 saatlik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Hızlı bir tur isterseniz faytonla veya atla göl çevresinde tur yapabilirsiniz. Tercihiniz hangisi olursa olsun Abant’ta kendinizi doğanın doğal bir parçası hissedecek, tüm stres ve gerginliklerinizi üzerinizden atacaksınız. Tüm bu güzelliklere veda ettikten sonra istasyona geçerek 19.59 treni ile 3 saatlik yolculuğumuzun ardından 23.03’de Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 1000.00 TL ( 0-6 arası çocuklara bilet alınamamaktadır.)
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 1500.00 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Gidiş Dönüş Hızlı Tren Biletleri

* Transferler

* 1 Gece Otel Konaklaması ( Highway Otel Bolu )

* 1 Kahvaltı ( Trende sandviç meyve suyu )

* 1 kahvaltı otelde 

* Profesyonel Rehberlik

* Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Akşam yemeği

* Öğle yemekleri

* Ücrete Dahil hizmetlerde belirtilmeyenler

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 08.08.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Trenli Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 21 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 21 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZME AİTTİR.