Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
KaradenizBUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
20/06/2022 24/06/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
4500 ₺
4 Gece 5 Gün
4500 ₺

ERKEN REZERVASYON DÖNEMİ FİYATLARI OLUP, KADEMELİ OLARAK YÜKSELECEKTİR.

1.GÜN:  PAZARTESİ

SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ -

Konya havalanın da 04.45’de buluşmamızın ardından Pegasus havayolları 05.50 uçağı ile Konya – İstanbul - Trabzon uçuşumuzu gerçekleştirmemizin ardından 11.10’de Trabzon havalimanına ulaşarak bizi bekleyen aracımıza bindikten sonra ilk durak noktamız yemyeşil doğa eşliğinde Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ardından serbest öğle yemeğimiz sonrası Solaklı Deresi boyunca yemyeşil vadide ilerleyerek Karadeniz bölgesinde ender bulunan ahşap mimarideki Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Vadi boyunca ilerleyerek Çaykara ilçesi sınırlarında bulunan Soğanlı Dağları eteklerinde çam ağaçlarının arasında 1090 rakımlı Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. Göl etrafında yürüyüşümüzü tamamlıyor, seyir tepesinden bol bol Uzungöl fotoğrafı çektikten sonra, gezi sonrası Uzungöl’den ayrılıyor otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN:  SALI

AYDER YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – PALOVİT ŞELALESİ- GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI

Otelimizdeki kahvaltının ardından Kaçkar Dağlarının eteklerindeki Ayder Yaylası’nda; Kalegon Mevkii, Yukarı Ambarlı Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü, Aşağı Ambarlı Şelalesi ve Eski Yayla evlerini gördükten sonra bol bol fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz, ardından Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi panoramik olarak görüyor, dünyanın en önemli 200 ekolojik vadisinden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Gür akan suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Çamlıhemşin ilçesini görüyor, keşfedilmeyi bekleyenÇat Vadisi'ne yöneliyoruz. Makrevis (Konaklar) ve Çinçiva (Şenyuva) Köyündeki Laz Konaklarını izleyerek bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva’yı geziyoruz. yöre halkı tarafından “Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 2080 metre rakımdaki Gito Yaylasına ve Badara yaylasına hava durumu ve koşullara göre çıkacağız. Temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden. Yayla sefamızın ardından ayrılıyor, kartal yuvası şeklinde sarp bir kayanın üzerine inşa edilenZil Kale’yi(Kale-i Zir) rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750,vadi tabanından 100 metre rakımda inşa edilen Ortaçağ dönemine ait Zil Kale'den Verçenik Dağları'nın muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Kale gezisi ardından gür akan suyu ile ünlü Palovit Şelalesinin muhteşem görüntüsünü seyrettikten sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: ÇARŞAMBA

ÇİFTE KÖPRÜLER – MENÇUNA ŞELALESİ – RAFTİNG - ZİPLİNE - AYDER YAYLASI 

Otelimizdeki kahvaltının ardından  Arhavi Kamilet Vadisi’ne hareket ediyoruz. Ortacalar yolunda eski kemer köprülerin eşliğinde doğanın kalbi olarak adlandırılan Kamilet Vadisi’nde Karadeniz Bölgesinde tek olma özelliğine sahip olan Çifte Kemer Köprüleri görüyor, fotoğraflıyoruz. Kemer köprülerden ayrılıyor, kısa bir yolculuk sonrasında çay bahçeleri arasından yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Mençuna Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 3 kat şeklinde 90 metreden düşen Mençuna Şelalesi’ni görüyor, dileyen misafirlerimiz ile hava müsait ise yüzme molası veriyoruz. Mençuna şelalesinden ayrılıyor, Fırtına vadisine dönüyoruz ve dileyen misafirlerimiz fırtına deresinde rafting veya zipline yapabilirler. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN: PERŞEMBE

MARAL ŞELALESİ&KÖYÜ – CAMİLİ AHŞAP CAMİİ – BORÇKA KARAGÖL

Yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra, Doğa Harikası tabir edilen Maral Şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Cariyet, Gogort ge mahallerinin eşliğinde anıt olma özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü Maral Şelalesi’nin muhteşem manzarası ile sonlandırıyoruz. Maral Şelalesini aşağı kısımdan fotoğrafladıktan sonra çaylarımızı yudumluyor, aracımıza geri dönüyoruz. Camili merkezdeki 1855 yılında tamamı ile ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi geziyor, Macahel bölgesinden ayrılıyoruz. Rotamızı Tabiat Harikası Borçka Karagöl olarak belirliyoruz. Denizden 1550 metre yüksekliğinde Kayın, Gürgen ve Ladin ağaçları arasında Klaskur Deresinin önünün kapanması ile oluşmuş doğa harikası tabiat koruma parkı Karagöl’de göl etrafındaki yürüyüşümüzü ve fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş, serbest zaman, Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN: CUMA

RİZE BEZİ ATÖLYESİ – ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BICAK ATÖLYESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ-AYASOFYA MÜZESİ- DÖNÜŞ

Otelimizdeki kahvaltının ardından Rize’de 300 yıllık gelenek olan ve yöre kültürünün izleri taşıyan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize gidiyoruz. Tezgâh başındaki hanımlardan Rize bezinin hikâyesini dinliyor, alışveriş molası veriyoruz, molamız sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelenlerden olan tadına doyamadığımız Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Çay fabrikasında Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında Trabzon Sürmene’ye varıyoruz. Bıçak atölyeleri ile ünlü Sürmene’de, Fransız Çeliği ve suyun muhteşem birlikteliğinden ortaya çıkan Sürmene’ye has bıçakları görüyor, kısa bilgilendirmenin ardından Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Karadeniz’e veda ederek Trabzon havalimanına ulaşarak Pegasus havayollarının 17.10 uçağı ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra bizi bekleyen Konya uçağımıza geçiyoruz ve 22.10 Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Konya – İstanbul – Trabzon – İstanbul - Konya Uçak Biletleri

* Transferler

* 4 Gece Yayla Otellerinde Konaklama

* 4 Sabah Kahvaltısı

* 4 Akşam Yemeği

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Karadeniz Eğlenceleri

* TÜRSAB Seyahat Sigortası

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR

* Öğle yemekleri

* Müze ve ören yeri ücretleri

NOT: UÇAKLI PROGRAM OLDUĞU İÇİN KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR.

FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREBİLİR.

Rehberimiz tur programının tamamını gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 25.01.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 29 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 29 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.