Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

BATI KARADENİZ ( YEDİGÖLLER - AMASRA - SAFRANBOLU - KASTAMONU )

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
6
TARİHLER:
25/10/2019 28/10/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
650 ₺
2 Gece 3 Gün
650 ₺

YEDİGÖLLER -  ABANT - GÖLCÜK -  AMASRA - SAFRANBOLU - KASTAMONU

Hareket : 23:59 Anıt Meydanı Tiyatro Önü

00:30 Otogar kavşağı ( istikbal önü)

1.Gün : YEDİGÖLLER - ABANT - GÖLCÜK

Gece yolculuğumuzun ardından kahvaltı ile güne başlayarak, Yedigöller’e daha varmadan bizi nasıl bir güzelliğin beklediğinin sinyallerini yolculuk sırasında alıyoruz. Yedigöller her mevsim bir başka güzel, sonbaharda da Yedigöller bizleri adeta büyülüyor, yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle, mükemmel bir dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeridir. İlk olarak İncegöl ve Sazlıgöl’ü ardından da Nazlıgöl çevresini dolaşarak kısa fotoğraf molalarıyla kuş sesleri arasında keyifli bir gezinti yaparak ilerliyoruz. Bir sonraki durağımız Şelalelerinde bulunduğu Aşıklar Çeşmesi (7 Çeşmeden su içince tüm dilekleriniz kabul oluyormuş bizden söylemesi). Dileklerimizin ardından Büyükgöl ve Deringöl, Seringöl çevresinde fotoğraf çekip gezinti yapıyoruz. Bu keyifli zamanın ardından bir başka güzellik olan, baharda açan nilüfer çiçekleriyle, dört mevsim farklı görüntüye sahip manzarasıyla, çam ve köknar ağaçlarıyla Abant’a Gölünde kendinizi doğanın doğal bir parçası hissedeceksiniz. Doğayla iç içe yapılan çevre turunun ardından tüm güzellikleri geride bırakıp , Gölcük’e hareket. Türkiye’nin Milli Parklarından olan Gölcük; Çevresi 1350 metre, denizden yüksekliği ise 950 metredir. Ayrıca Gölün çevresi doğa yürüyüşleri için tercih edilen önemli parkurlardan birisidir. Göl etrafında yorucu olmayan kısa yürüyüşün ardından dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. Çevre turunun ardından otele geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN : AMASRA KALESİ - KEMERE KÖPRÜSÜ - ÇEKİCİLER ÇARŞISI - FATİH CAMİİ 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola'' (Dünya’nın Gözü) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası, yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriye-yi Hümayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesini panoramik olarak gezdikten sonra Safranbolu'ya ulaşarak, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras Cam seyir terasında adrenalin dolu dakikaların ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN : SAFRANBOLU - KASTAMONU

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyünde Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı, panoramik Cinci Han ve Hamam, gezilerimizin ardından Kastamonu şehir merkezine ulaşıyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Şehit Şerife Bacı Anıtı, Saat Kulesi, Kadı Nasrullah Camii Şadırvanı ve meydanı gezdikten sonra, Türkiye’de ilk şapka ve dantel müzesi olan Vedat Tek kültür ve sanat müzesini geziyoruz. Verilen serbest zamanın ardından akşam geç saatlerde Konya’ya ulaşarak bir başka organizasyon da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 250.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 550.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

* Ulaşım

* Araç içi su

* 3 sabah kahvaltısı

* 2 akşam yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel Rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmeyenler

* Öğle yemekleri

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 14.10.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.