Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

BİRGİ - ÖDEMİŞ - YANIK ÜLKE KULA - ULUBEY KANYONU

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
27/09/2019 29/09/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
475 ₺
1 Gece 2 Gün
475 ₺

Hareket yeri ve saati :

Anıt Önü : 23.59

Otogar Kavşağı : 00.30 

1.GÜN : ÖDEMİŞ, BİRGİ, KULA

Siz değerli misafirlerimiz ile gece yapılan yolculuğumuzun ardından İzmir ili sınırları içinde en geniş ikinci yüzölçümüne sahip Ödemiş ilçesine ulaşıyoruz. Alınan kahvaltımızın ardından ödemeş’i gezerek verilen serbest zamanda Ödemiş'te meşhur olan köy ekmeği alışverişi yapıyoruz. Daha sonra adeta bir açık hava müzesi olan Birgi Köyü’ne ulaşıyoruz. Bir zamanlar Aydınoğlu Beyliği’ne başkentlik yapan, zengin bir kültüre, etkileyici bir güzelliğe sahip olan Bozdağların eteklerine kurulu olan Birgi Köyü içerisindeki gezimiz ‘Türk alimlerinin baş tacı’ olarak anılan yılda 150 bin ziyaretçiyi kabul eden ilimdeki yüksek derecesinden dolayı bu isim ile anılan İmam-ı Birgivi Mehmet Efendi‘nin, öğrencilerinin ve de yöre halkının son dinlenme yeri olan alan ile başlıyor. Birgivi Dede ziyaretimizi tamamladıktan sonra Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından 1312 yılında yaptırılan Ulu Camii ve hemen yanı başındaki Mehmet Bey ve oğullarının sandukalarının bulunduğu türbeyi ziyaret ediyoruz. Antik Pyrigion kentinin kalıntıları da devşirilerek yapılan diğer yapıları ve de benzersiz Birgi evlerini barındıran sokakları geziyoruz. Nefis Ödemiş köftemizi yedikten sonra güzel Birgi’yi arkamızda bırakarak Bozdağlar’a doğru tırmanışa geçiyoruz.1049 m rakımda bulunan ve bir krater gölü olan Gölcük muhteşem manzarası ve göl kenarındaki tesisleriyle bizi doğanın kucağında hissettiriyor. Göl kenarındaki serbest zamanımızın ardından Şehzadeler şehri olarakta bilenen Kula’ya ulaşıyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : KULADOKYA, KULA EVLERİ, ÖPÜŞEN ÇATILAR, ULUBEY KANYONU CAM TERAS

Otelde alınan kahvatımızın ardından Kula , Sandal , Divlit Volkan Krateri… Ülkemizin ilk ve tek Jeoparkı ilan edilen Kula Jeopark Alanı’nı geziyoruz.Kula’ ya 20 km kala doğa harikası yeni keşfedilmeye başlayan KULA PERİ BACALARI’NI geziyoruz. Sonrasında tarihi Kula evlerinin güzel örneklerinden birisi olan, Türk Kültürü Müzesi’ni, Kula Evlerinin bulunduğu sokakları, , Rum Evleri, Öpüşen Çatıları , gezdikten sonra Kula Çarşısı’ nda Alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Tarih kokan Kula sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz Bu güzel gezimizi ardından Uşak’a hareket ediyoruz. Yemekten sonra Ulubey ilçesi sınırları içerisinde bulunan, ABD’deki Arizona eyaleti sınırlarındaki Büyük Kanyon’ dan sonra dünyanın en büyük 2. Kanyonu olarak kabul edilen Ulubey Kanyonu’ na ulaşıyoruz.Burada 2015 yılında kurulmuş olan 135 m2 büyüklüğündeki cam seyir terasından kanyonun eşsiz görüntüsünü izliyoruz ve 45 dakika fotoğraf molası veriyoruz. Bu etkileyici kanyon gezimiz sonrası, dönüş yoluna geçiyoruz ve akşam geç saatlerde Konya ulaşarak vedalaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 325.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 400.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* 1 Gece yarım Pansiyon Konaklama ( Zabunlar Konağı Anemon Otel Kula )

* Ulaşım

* Araç içi su

* 2 sabah kahvaltısı

* 1 akşam yemeği

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel Rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* Öğle yemekleri

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 22.09.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.