Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu (Uçakla gidiş / Doğu Ekspresi ile dönüş)

LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
5
TARİHLER:
27/04/2019 01/05/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1750 ₺
4 Gece 5 Gün
1750 ₺

1. GÜN : (23.04.2019 Salı ) ANKARA – KARS ŞEHİR TURU

      Anıt devlet tiyatrosunda 02.00 ‘de buluşmamızın ardından Ankara’ya hareket ederek havalimanına ulaşıyoruz. Anadolu jet havayollarının tarifeli seferi ile saat 07.45’de Ankara - Kars uçuşu ile Kars havalimanına varış. Serbest kahvaltı sonrasında tüm gün Kars şehir merkezi gezisi. Rus işgali sırasında tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali konağı, Ptt binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim okulu, Hekim evi (opera binası), Fevzi paşa ilköğretim okulu, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, Karahanoğlu köprüsü, Oniki havari kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni türbesi, topçuoğlu hamamı, muradiye hamamı, defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar paşa konağı, konservatuar göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN : (24.04.2019 Çarşamba ) BOĞATEPE KÖYÜ PEYNİR MÜZESİ - ÇILDIR GÖLÜ

    Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Göl etrafında yürüyüş ve serbest fotoğraf molası veriyoruz. Çıldır Gölü'nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Göl çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı için mola veriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN : (25.04.2019 Perşembe ) ANİ HARABELERİ

     Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat sürecek olan UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ne ulaşıyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze dönüş alışveriş için serbest zaman ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GÜN : (26.04.2019 Cuma ) KARS – ANKARA – DOĞU EKSPRESİ İLE DÖNÜŞ

     Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından 08.00’de Kars tren garından Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanına yerleşme.  Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 24 saat sürecek yolculuğumuzda, el değmemiş doğanın eşsiz manzaraları eşliğinde tren hafif sallantılarla ilerlerken muhabbet etmenin ya da kitap okumanın keyfini yaşayarak  bambaşka bir deneyimle yolculuğumuza devam ediyoruz...

5. GÜN : (27.04.2019 Cumartesi ) 

    Sabah saat 08.00 de Ankara'ya inişimizin ardından hızlı tren ile Konya’ya hareket ve turumuzun sonu.

(0-1) Yaş: Ücretsiz

(2-12) Yaş: 1500.00 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • TCDD yataklı tren ile KARS – ANKARA seferi
 • Anadolu jet havayolları ile ANKARA - KARS Uçak biletleri
 • Ankara – Konya YHT Tren biletleri
 • Konya Ankara transferi
 • Kars’ta 3 veya 4 yıldızlı otellerde 3 gece konaklama / 1 Gece trende konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı - 3 Akşam yemeği
 • Bölgede ulaşım
 • Rehberlik hizmetleri
 • Tüm transfer araç bedelleri
 • Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Müze ve ören giriş ücretleri
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 24.02.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 29 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 29 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.