Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
4
TARİHLER:
08/11/2019 10/11/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
475 ₺
1 Gece 2 Gün
475 ₺

Anıt devlet tiyatrosu hareket : 24.30

1 .GÜN

SAİNT PİERRE KİLİSESİ - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ – HABİBİ NECCAR CAMİSİ – UZUN ÇARŞI - AFFAN KAHVESİ

Antakya şehir merkezinde verilen kahvaltı molasının ardından Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile Hristiyan, Müslüman ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, farklı inanışlarda yaşam alanları ile son zamanlarda diziler ile ünlenen Antakya’yı gezmeye başlıyoruz. Antakya’da ilk başta dünyanın en büyük mozaik koleksiyonuna sahip olan müzelerden biri olan, Hatay Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Üçağız Mağarası, Tell Kurdu, Tel Tayinat ve Tel Aççana Höyüklerinin küçük örnekleri de yer aldığı müze gezimiz sonrasında, Antakya’nın dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde dolaşıyoruz. Kadayıf imalatçılarından peynircilere, eski usul demir zanaatkârlarından bakırcılara, kadar dikkat çekecek o kadar çeşitli unsur var ki; sokak ortasında kömürde pişirilen Künefenin ya da Affan Kahvesi’nde Haytah / Bici Bici’nin tadına varabileceğiz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Sinagog gezileri ( Belirtilen mekân halen aktif ibadethane olduklarından, ibadet saatlerinde ziyaretçi kabul etmemektedirler. Misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmalarında fayda vardır.) sonrasında, Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Daha sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini ve konaklama otelde..

2 .GÜN

SAMANDAĞ – VAKIFLI KÖYÜ – SAİNT SİMON MANASTIRI – SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ – TİTUS TÜNELİ – BEŞİKLİ MAĞARA – HARBİYE ŞELALESİ

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Samandağı sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabilirsiniz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hıristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Samandağ’da alacağımız öğle yemeğinde, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerinin tadıyoruz. Ardından, Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye’ye hareket ediyoruz. Harbiye Şelalelerini gezimiz ardından, verilen serbest zaman sonrası Konya’ya dönüş için yola çıkıyoruz gece 00.00 civarında Konya’ya varış.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(2-5) Yaş : 150.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(6-12) Yaş : 350.00 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • 1 Gece otel konaklaması,
 • 1 Sabah Kahvaltısı (Otelde)
 • 1 Akşam Yemeği (Otelde)
 • Ulaşım ve Araç İçi Su,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Seyahat Sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar 
 • Öğle yemekleri

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 14.10.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI,SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.