Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

HIZLI TRENLE TARİHİ İSTANBUL VE ADALAR ŞİLE AĞVA

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
28/08/2021 30/08/2021
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1500 ₺
2 Gece 3 Gün
1500 ₺

İSTASYON ÖNÜNDE BULUŞMA 06.30 / HAREKET : 07.00

1.GÜN: HEYBELİ ADA – BÜYÜK ADA

Sabah istasyon da buluşmamızın ardından 5 saatlik yolculuğumuz sonrası İstanbul'a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek vapur iskelesine ulaşıyoruz. Ada vapuruna binerek Heybeli Ada'ya hareket. Yürüyerek ada sokakları, Heybeli Adanın en yüksek tepelerinden birinde bulunan Ruhban okulu gezisi ardından dıştan İsmet İnönü Konağı, gezisi sonrasında 10 dk bir yolculuk ile Büyük Adaya varış. Adanın keyfini dinlenerek çıkarmak isteyenler için serbest zaman. Arzu edenler tüm adayı çepeçevre gezebilecekleri fayton gezintisine çıkabilirler. Bu gezintide Büyük Adanın muhteşem doğasını, adanın en yüksek noktasında yer alan Aya Yorgi Kilisesini (gidiş-geliş 2 km bir orman içi yürüyüş), buradan tüm adaları ve İstanbul'u görebilirler ve günümüzde de birçok televizyon dizisine mekân olan birbirinden güzel konakları görüp, fotoğraflayabilirsiniz. Sonrasında belirlenen saat de limanda buluşup, Ada vapuru ile Bostancı’ya hareket. Odalarımıza yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN: TOPKAPI SARAYI - YEREBATAN SARNICI - AYASOFYA CAMİ - SULTAN AHMET CAMİİ

Otelde alınan kahvaltımızın ardından tarihi yarımada bölgesine geçiyoruz. Sonrasında ihtişamıyla tüm dünyaya nam salan Osmanlı Devletinin en eski ve en büyük sarayı TOPKAPI SARAYI’na geçiyoruz. Saraya adım atar atmaz kendinizi sürükleyici bir tarihi romanın içinde bulacaksınız. Rehberimiz eşliğinde sarayı gezdikten sonra 1500 yıllık tarihi ile İstanbul’un en büyük camii AYASOFYA’yı geziyoruz. Serbest verilen öğle yemeğimizin ardından, boğazdan bakıldığında İstanbul'u İstanbul yapan camii, mimarisiyle mest olacağınız SULTAN AHMET CAMİİ'ni ziyaret ediyoruz. Çinileriyle yabancıları kendine hayran bıraktığı için batılılar Mavi Camii demiştir. Her adımımızda başka bir devre gittiğimiz İstanbul’da Roma Döneminden kalma YEREBATAN SARNICI’na geçiyoruz. Burası İstanbul’un en romantik ve en gizemli yerlerinden birisi. Işıklandırmaları, fonda çalan müziği ve mimarisiyle bambaşka bir alemdeymiş gibi hissedeceksiniz. Bu büyüleyici günden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN : ŞİLE- AĞVA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında tarihi M.Ö 12.000 – 6.000'lere kadar inen Şile'ye varıyoruz. Şile Limanı, Dünyanın en büyük deniz fenerlerinden biri olan Şile Feneri ve Şile Kalesi gezilerimizin ardından alışveriş için verilen serbest zaman sonrası Göksu ve Yeşilçay dereleri arasındaki deltaya, alüvyonlar üzerine kurulmuş, eski zamanlarda Ceneviz ve Venediklilerin kolonisi olan yerleşim bölgesi, 50 metre eninde 2,5 kilometre uzunluğunda kumsala sahip Latincede “ iki dere arasındaki köy ” anlamına gelen Ağvaya varıyoruz. Öğle yemeği molası ardından Karadeniz’in mavi ve yeşil sularına doyumsuz bir şekilde bakıyoruz. Yemyeşil doğası, Karadeniz'in masmavi suları ile Ağva da vereceğimiz serbest zamanda arzu eden misafirlerimiz Göksu nehrinde tekne gezisi yapabilirler. Sonrasında belirlenen saatte buluşma ve istasyona geçerek 19.00 treni ile Konya’ya hareket, yolculuğumuz sonrasında 23.50'de Konya istasyonda vedalaşarak bir başka SİLLE TURİZM organizasyonunda buluşmak dileği ile ayrılıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 900.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 1300.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* 2 Gece Otel Konaklama

* Konya - İstanbul - Konya YHT Biletleri

* Transferler 

* 2 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Vapur Ücretleri

* Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

* Fiyata Dahil Hizmetlerde Belirtilmeyenler

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 01.08.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZME AİTTİR.