Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

KARADENİZ YAYLALARI VE ŞELALELERİ / 4 GECE 5 GÜNDÜZ

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
09/08/2021 14/08/2021
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1600 ₺
4 Gece 5 Gün
1600 ₺

Hareket Saati: 21.30'da Konya Devlet tiyatrosu önünden

Otogar Kavşağı İstikbal Mobilya Önü 22.00' da siz kıymetli misafirlerimizi alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN: Ordu – Boztepe – Kuzualan Şelalesi – Mavi Göl - Trabzon

Sabah yolda vereceğimiz sabah kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’da rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan “ Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı alıp kahvelerimizi içtikten sonra Karagöl Dağlarından doğan ve Karadeniz’ e dökülen adına festivaller düzenlenen Aksu Nehri boyunca yolculuğumuza devam ediyor, Pınarlı Köyü sınırları içerisindeki Tabiat Koruma Alanı ilan edilen Kuzalan Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yeşilin muhteşem tonlarının eşliğinde 20 metreden akan Kuzalan Şelalesini izliyor, ardından başka bir doğa harikası Mavi Göle gidiyoruz. Cehennem Deresi Kanyonunda sodalı ve tatlı suyun bir araya gelmesiyle turkuaz renklere bürünen muhteşem bir doğa olayına tanıklık ediyoruz. Mavi Göl gezimizi tamamlıyor ve Trabzon istikametine doğru ilerleyerek otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN: Uzungöl – Ayder Yaylası – Zilkale – Palovit Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Uzungöl’e ilerlerken yol üzerinde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Uzungöl’de rehberimizin oluşumu ile ilgili anlatımından ardından göl etrafında yürüyüşümüz sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yüksek yayla turlarına katılabilirler. (Ekstra) Yüksek Yayla programımız kapsamında, Karaster ve Lustra yaylalarını görüyoruz ve ardından Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Buraya geldiğimizde muhteşem tabiatı ve çoşkulu akan şelalesi ile Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Bu güzel programın ardından Ayder yaylasındaki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Borçka Karagöl - Çifte Köprü ve Mençune Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında her mevsim farklı güzellikler sunan Borçka karagöl'e dogru yol alıyoruz. Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz. yeşilin muhteşem tonlarını ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Verilen öğle yemeği molasından sonra muhteşem güzellikteki Mençune Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle, şelaleye giden yol güzergahında, Türkiye’de nadir örneği olan İki akarsuyun birbirine kavuştuğu yerde bulunan Çifte Köprü’de, fotoğraf çekimimizi tamamlayarak, Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. İsteyen konuklarımız dağlardan akan minik şelaleleri izleyerek, çaylarını içebilirler. İsteyen misafirlerimiz Asma Köprü üzerinden ilerleyerek kısa yürüyüşler yapabilirler. Diğer konuklarımızla, patika yoldan muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek, Mençune Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Karşılaşacağımız manzaradan etkilenmemek mümkün değil! Suyun sesi ve oluşan su serpintisi büyüleyici bir atmosfer oluşturuyor. Bu doğa harikası şelalede, suyun indiği noktada, isteyen misafirlerimiz yüzebilirler. (yüzmek isteyenler yanınına mayo ve havlu almayı unutmasın) Bu muhteşem manzaralara veda ederek otelimize  otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Rize Bezi Atölyesi – Sürmene Bıçak Sarayı – Çay Fabrikası – Fındık Alışverişi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesini ziyaret ediyoruz. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde görüyoruz. Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Karadeniz’in bir ucundan diğer bir ucuna doğru harekete geçiyoruz. Kirazın anavatanı olan Giresun'a ulaştığımızda, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını (Panoramik) görüyoruz ve sonrasında faydalarının say say bitmediği fındık alışverişimizin ardından Samsun'a hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5. Gün: Bandırma Vapuru – İlkadım Anıtı – Atatürk Anıtı – Amasya Kral mezarları – Yalı Boyu

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kurtuluş Savaşının simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı şehir Samsun gezimize başlıyoruz. İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, gezeceğimiz yerler arasında. Rotamızı Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya’ya çeviriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerini panoramik olarak göreceğiz . Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesinin ve II. Beyazıd Külliyesinin görülmesinin ardından yalı boyunda yürüyüş yapacağız. Kral Kaya Mezarlarını fotoğrafladıktan sonra gerekli molaları vererek doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz, güzel bir yolculuğun ardından akşam geç saatlerde turumuzu bitiriyor ve bir başka Sille Turizm organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka SİLLE TURİZM organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. 

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Ulaşım
 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( 2 gece yayla oteli 2 gece şehir oteli )
 • 5 Kahvaltı
 • 4 Akşam Yemeği (otellerde)
 • Borçka karagöl transfer ücreti
 • Çifte Köprü ve Mençuna Şelalesi transfer ücreti
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Araç İçi Su

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti
 • Yayla Çıkış Ücretleri ( Zikale, Palovit Şelalesi ve  Lustra Yaylası )
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 01.08.2021 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.