Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

KIŞ MASALI TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU ( Tren ile gidiş / Uçak ile dönüş )

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
6
TARİHLER:
11/01/2020 15/01/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
2250 ₺
4 Gece 5 Gün
2250 ₺

ERKEN REZERVASYON KONTENJANI DOLDUKTAN SONRA FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTERECEKTİR, NORMAL FİYAT UYGULANACAKTIR.

Turistik Doğu Ekspresi Treni ile Butik Kars Turu (Doğu Ekspresi ile gidiş / Uçakla dönüş)

1. Gün:(Cumartesi) Konya – Ankara Yht ile Ulaşım ve Turistik doğu Ekspresine Yerleşim

Siz değerli misafirlerimizle saat 14:00 ‘de Konya tren garında buluşma ve 14.30’ Konya Ankara YHT ile Ankara’ya hareket. Ankara’ya ulaştıktan sonra Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuz da odalarımıza yerleşiyor ve 16.55 ‘den itibaren yaklaşık olarak 28 saat sürecek uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun muhteşem kar manzaralarını görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Trenin restaurantında alabilirsiniz. Gecemizi vagonlarımız da keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende 2 kişilik Yataklı vagonumuzda.

2. GÜN:(Pazar) TRENDE ANKARA KARS SEYAHATİ ( İLİÇ - ERZİNCAN - ERZURUM )

Trenimiz sabah saat 06.05 sularında İliç Tren İstasyonu'na ulaşıyor. Tren, burada 3 saat mola verecek; dilerseniz kompartmanınız da uykuya devam edebilir veya tren tarafından düzenlenecek Kemaliye, Karanlık Kanyonu turuna katılabilirsiniz. Daha sonra İliç Tren İstasyonu'ndan saat 09.05 de yolculuğumuz devam edecek ve saat 10.59 da Erzincan'a ulaşacak. Tren burada da 3 saat mola verecek ve dileyenler yine tren tarafından düzenlenecek Ekşisu, Çağlayan, Altıntepe turuna katılabilirler. Tren Erzincan'dan saat 13.39'da hareket edecek Doğanın eşsiz görüntülerine tanık olacağınız yolculuğunuz verilecek 3 saatlik son mola için 17.33'de Erzurum'a ulaşacak. Dilerseniz Erzurum'u gezip, çağ kebabı yiyebilirsiniz. Veya çağ kebabını kompartımanınıza isteyebilirsiniz. Mola sonrası saat 20.13'de Erzurum'dan hareket ediyoruz ve saat 23.58'de Kars'a varış. Kars Tren Garı'nda rehberimizle buluşup özel aracımız ile otelimize transfer oluyor ve güzel bir uyku için odalarımıza yerleşiyoruz.

3. GÜN :(Pazartesi) BOĞATEPE KÖYÜ - PEYNİR MÜZESİ – ÇILDIR GÖLÜ (KIZAKLI GEZİ )

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Burada Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında, Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz göl kenarın da yarım saatlik Kar kızaklarıyla kızak turu yapıyoruz( Ekstra) sonrasın da göl buzlarının kırılarak yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Devamında Kars merkeze geliyoruz, akşam yemeğine kadar Karlarla kaplı Rus mimarinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyenler Kafkas gecesine katılabilirler. ( Ekstra)

4. GÜN :(Salı) ANİ HARABELERİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 1 saat sürecek olan UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ne ulaşıyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars merkeze dönüş alışveriş için serbest zaman ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. GÜN :(Çarşamba) KARS ŞEHİR TURU – RUS YAPILARI – TARİHİ SOKAKLAR VE DÖNÜŞ YOLCULUĞU

Otelde alınan kahvaltı sonrasında tüm gün Kars şehir merkezi gezisi. Rus işgali sırasında tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali konağı, Ptt binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim okulu, Hekim evi (opera binası), Fevzi paşa ilköğretim okulu, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, Karahanoğlu köprüsü, Oniki havari kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni türbesi, Gazi Ahmet Muhtar paşa konağı, yerler arasındadır. Kars şehir turumuz sonrası Kars havaalanına giderek Anadolu jet havayollarının 13.55 Kars – Ankara uçuşunun ardından Ankara havalimanına inişimiz sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek tren istasyonuna gidiyoruz ve YHT ile Konya’ya ulaşarak bir başka gezide görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

* Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagon ( ANKARA - KARS ) Tren bileti

* Anadolu jet havayolları ile (KARS – ANKARA ) Uçak biletleri

* Ankara – Konya - Ankara YHT Tren biletleri

* Havalimanı transferleri

* Kars’ta 3 gece otel konaklaması / 1 Gece Trende Yataklı Vagon konaklaması

* 3 Sabah kahvaltısı - 2 Akşam yemeği

* Rehberlik hizmetleri

* Tüm transfer ve şehir gezileri

* Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

* Müze ve ören giriş ücretleri

* Çıldır gölü kızak ücreti

* Kafkas gecesi

* İlk akşam yemeği

* Öğle yemekleri 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 15.11.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 29 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 29 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.