Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
BUTİK TUR
TUR KAPASİTESİ:
7
TARİHLER:
13/09/2019 15/09/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
450 ₺
1 Gece 2 Gün
450 ₺

1.GÜN : Mudurnu, Göynük, Çubuk Gölü, Akşemsettin Türbesi, Akşemsettin Konağı, Beyazıt Camii-Abant gölü

Sabah alınan kahvaltı sonrasında ilk durağımız Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan Akşemsettin’in memleketi Göynük’e doğru hareket ediyoruz. Şehirde; Akşemsettin Türbesi, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve Akşemsettin Konağı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası serbest zamanın ardından Çubuk Gölü’e doğru devam ediyoruz. Buradaki yürüyüş ve serbest zaman sonrası, Osmanlı döneminde kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlı’nın ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamı’nı geziyoruz. Ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’da bakırcılar ve eski çarşıları gezerek Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl kenarında yürüyüşümüzü yaptıktan sonra konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN : Beypazarı, Hıdırlık Tepesi, Kent Müzesi, Gümüşçüler Çarşısı, Kurşunlu Camii, Alaattin Sokağı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Beypazarı’na ulaşıyoruz. Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimarisi ile birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent olan, Beypazarı'mızı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Beypazarı’nı panoramik olarak görebileceğimiz en güzel nokta olan Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz. Şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı sokaklarında yaya olarak gezintiye çıkıyoruz. 150 yıllık tarihi ile “Beypazarı Tarih ve Kültür” evini geziyoruz. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Bu şirin ilçenin tarihi çarşısında serbest öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavasının tadına bakmayı unutmayın.Yemekten sonraki durağımız tarihi Beypazarı evinden müze haline getirilen Kent Müzesi’ni geziyoruz. Kurşunlu Camii, İncirli Camisini dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan'da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünleri bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Beypazarı proğramızın ardından akşam geç saatlerde Konya’ya ulaşıyoruz ve turumuzun sonu.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

* 1 Gece Konaklama

* 2 Kahvaltı

* 1 Akşam Yemeği

* Rehberlik

* Ulaşım

* Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

* Öğle Yemekleri

* 2. Gün Akşam Yemeği

* Kişisel Harcamalar


2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla (0-2) Yaş : Ücretsiz

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla (3-6) Yaş : 250 TL

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla (7-12) Yaş : 400 TL

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 18.08.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları
** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

  • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
  • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
  • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YAZILI OLAN TUR PROGRAMI,SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.