Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
02/07/2020 05/07/2020
BAŞLANGIÇ FİYATI:
800 ₺
2 Gece 3 Gün
800 ₺

1.GÜN :HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN – TARİHİ SİNOP CEZAEVİ – ERFELEK ŞELALERİ

Saat 20.00’da Konya’dan hareketle sabah saatlerinde verilen kahvaltının ardından Erfelek’te Tatlıca Takım Şelalelerini gezmeye başlıyoruz.Bu muhteşem doğa harikasının ardından bir diğer doğa güzelliği Hamsilos Fiyorduna varıyoruz. Hamsilos Fiyordunun eşsiz manzarasında yorgunluğumuzu atıyoruz. Türkiye'nin tek fiyordunu gezerek ve Akliman’ı görerek bölgeden ayrılıyoruz. Sonrasında öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Yemeğin ardından güzide ve şirin ilimiz Sinop'u gezmeye devam ediyoruz. Sinop Kalesi, kalenin güneybatı ucunda kalan iç kale içinde yer alan 10.247 metrekare yüz ölçümlü, ilk kullanım tarihi 1568 olarak kayıtlara geçen, türkülere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi gezisinin ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN : NASRULLAH CAMİİ – ŞERİFE BACI ANITI – LİVA PAŞA KONAĞI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Bizans Hanedanı Kommenoslar tarafından yapılan ve Kastamonu şehrinin tarihsel çekirdeğini oluşturan, görüntüsüyle ziyaretçileri asırlardır selamlayan Kastamonu Kalesini ( Panoramik ) görüyoruz. Kastamonu sivil yapılarından bölgeye has mahalli el sanatları örneklerinin sergilendiği, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, 1901 yılına tarihlenen Hükumet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı ardından Nasrullah Meydanı ve Şadırvanını ziyaret ettikten sonra Kastamonu El Sanatları Merkezi olarak işlevini sürdüren Münüre Medresesi’ne gezerek alış veriş için serbest zamanın ardından Safranbolu’ya hareketle ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN : SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - SİPAHİOĞLU KONAĞI - HÜKÜMET KONAĞI - SAAT KULESİ - CİNCİ HAN - YEMENİCİLER ÇARŞISI

Otelde alınan kahvaltımızın ardından Eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız. Ardından Sipahioğlu Konağının harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağının ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Han ve Hamam, İzzet Mehmet Paşa Cami ve Köprülü Mehmet Paşa Cami'ni geziyoruz.Tarihi kentin meşhur lokumcusunda, lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkanı elde ediyoruz. Yemeniciler Arastası'nda verdiğimiz alışveriş zamanı sonrasında Konya’ya hareket ederek akşam geç saatlerde Konya’da ulaşarak bir başka SİLLE TURİZM organizasyonunda buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla( 3 - 6 Yaş ) : 400.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7 -12 Yaş ) : 600.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

* 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 

* Ulaşım

* 3 Sabah Kahvaltısı

* 2 Akşam Yemeği

* Araç İçi Su

* Zorunlu Seyahat Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde Yapılan Özel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Öğle Yemekleri

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 09.04.2020 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.