Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
3
TARİHLER:
31/07/2019 04/08/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1600 ₺
4 Gece 5 Gün
1600 ₺

1. GÜN: 31 TEMMUZ – ÇARŞAMBA

ORDU BOZTEPE - TELEFERİK

Konya tren garında 10.15’da buluşmamızın ardından 10:45  Konya Ankara YHT ile Ankara’ya hareket. Ankara’ya ulaştıktan sonra 16.00 Anadolu jet havayolları uçağı ile Ankara – Ordu-Giresun uçuşumuzu gerçekleştirmemizin ardından 17.10’da havalimanına ulaşarak bizi bekleyen aracımıza bindikten sonra ilk durak noktamız Ordu’ da , 500 m yüksekliğe sahip Boztepe’ye çıkarak, bölgenin en güzel seyir tepesinden Ordu ve Karadeniz’i seyredeceğiz. Boztepe’de Türk kahvelerimizi içtikten sonra teleferiğe binerek Ordu’nun muhteşem manzarası eşliğinde aşağıya iniyor ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN: 01 AĞUSTOS - PERŞEMBE

SÜMELA MANASTIRI- TRABZON – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ – HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ - UZUNGÖL

Otelimizdeki kahvaltının ardından, bir yanımızda Karadeniz, bir yanımızda yemyeşil fındık bahçeleri eşliğinde,Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ardından Trabzon üzerinden Tarihi Kervan Yolu üzerindeki Sürmene’ye varıyoruz. Bıçak atölyeleri ile ünlü Sürmene’de, Fransız Çeliği ve suyun muhteşem birlikteliğinden ortaya çıkan Sürmene’ye has bıçakları görüyor, kısa bilgilendirmenin ardından serbest öğle yemeğimiz sonrası Solaklı Deresi boyunca yemyeşil vadide ilerleyerek Karadeniz bölgesinde ender bulunan ahşap mimarideki Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Vadi boyunca ilerleyerek Çaykara ilçesi sınırlarında bulunan Soğanlı Dağları eteklerinde çam ağaçlarının arasında 1090 rakımlı Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. Göl etrafında yürüyüşümüzü tamamlıyor, seyir tepesinden bol bol Uzungöl fotoğrafı çektikten sonra, gezi sonrası Uzungöl’den ayrılıyor, otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3.GÜN: 02 AĞUSTOS – CUMA

AYDER YAYLASI – FIRTINA VADİSİ – ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİL KALESİ – PALOVİT ŞELALESİ- GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI

Otelimizdeki kahvaltının ardından Kaçkar Dağlarının eteklerindeki Ayder Yaylası’nda; Kalegon Mevkii, Yukarı Ambarlı Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü, Aşağı Ambarlı Şelalesi ve Eski Yayla evlerini gördükten sonra bol bol fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz, ardından Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’yi panoramik olarak görüyor, dünyanın en önemli 200 ekolojik vadisinden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Gür akan suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Çamlıhemşin ilçesini görüyor, keşfedilmeyi bekleyenÇat Vadisi'ne yöneliyoruz. Makrevis (Konaklar) ve Çinçiva (Şenyuva) Köyündeki Laz Konaklarını izleyerek bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva’yı geziyoruz. yöre halkı tarafından “Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 2080 metre rakımdaki Gito Yaylasına ve Badara yaylasına hava durumu ve koşullara göre çıkacağız. Temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen şeylerden. Yayla sefamızın ardından ayrılıyor, kartal yuvası şeklinde sarp bir kayanın üzerine inşa edilenZil Kale’yi(Kale-i Zir) rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750,vadi tabanından 100 metre rakımda inşa edilen Ortaçağ dönemine ait Zil Kale'den VerçenikDağları'nın muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Kale gezisi ardından gür akan suyu ile ünlü Palovit Şelalesinin muhteşem görüntüsünü seyrettikten sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN: 03 AĞUSTOS - CUMARTESİ

ÇAĞLAYAN KÖYÜ - ÇİFTE KÖPRÜLER – ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ – AYDER YAYLASI

Otelimizdeki kahvaltının ardından Fındıklı ilçesi Çağlayan Köyü’ndeki Laz Konakları ve köye hayat veren derenin doğal kaynağı Marsis Dağları’na yolculuğumuza başlıyoruz. Çağlayan Köyünde Şimşir Kaşık Ustası Zeki Amca’nın atölyesine uğruyor, Lazların da dediği üzere “Deresi, dağları, vadileri, yaylaları ile Abu Hayat” burası diyor, çay ve fındık bahçeleri eşliğinde 17. ve 18. yy. Laz Mimarlar tarafından yöreye uygun inşa edilen konaklar arasında yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Çağlayan’dan ayrılıyor, Arhavi Kamilet Vadisi’ne hareket ediyoruz. Ortacalar yolunda eski kemer köprülerin eşliğinde doğanın kalbi olarak adlandırılan Kamilet Vadisi’nde Karadeniz Bölgesinde tek olma özelliğine sahip olan Çifte Kemer Köprüleri görüyor, fotoğraflıyoruz. Kemer köprülerden ayrılıyor, kısa bir yolculuk sonrasında çay bahçeleri arasından yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Mençuna Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 3 kat şeklinde 90 metreden düşen Mençuna Şelalesi’ni görüyor, dileyen misafirlerimiz ile hava müsait ise yüzme molası veriyoruz. Mençuna şelalesinden ayrılıyor, Fırtına vadisine dönüyoruz ve dileyen misafirlerimiz fırtına deresinde rafting veya zipline yapabilirler. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN: 04 AĞUSTOS - PAZAR

RİZE BEZİ ATÖLYESİ – İKİ ÇAY FABRİKASI – GİRESUN KALESİ – FINDIK ALIŞVERİŞİ - DÖNÜŞ

Otelimizdeki kahvaltının ardından Rize’de 300 yıllık gelenek olan ve yöre kültürünün izleri taşıyan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize gidiyoruz. Tezgâh başındaki hanımlardan Rize bezinin hikâyesini dinliyor, alışveriş molası veriyoruz, molamız sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelenlerden olan tadına doyamadığımız Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Çay fabrikasında Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasındaDerler ki ‘‘Fındığın başkenti ‘‘ ve “Kirazın Dünyaya Yayıldığı Şehirdir“ Giresun. Latincede “KERASUS“ olarak adlandırılan, bölgeye 257 yıl boyunca hâkimiyet kurmuş Kommenos Ailesinin son sınır kalesi Bronz Kale olarak da adlandırılan Giresun Kalesi’ni geziyor, Karadeniz’de yaşanabilir tek ada olma özelliğine sahip mitolojik hikâyeleriyle ünlü Giresun Adasını panoramik olarakizliyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Karadeniz’e veda ederek Giresun havalimanın ulaşarak Anadolujet havayollarının 21.50 uçağı ile Ankara uçuşumuzu gerçekleştirdikten sonra bizi bekleyen aracımıza biniyor, 02.30 civarı Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Konya – Ankara YHT Biletleri – Ankara Konya Transferi
 • Ankara – Giresun – Ankara Uçak Biletleri
 • 4 GeceYarım Pansiyon Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Belirtilen Yayla Transferleri
 • Karadeniz Eğlenceleri
 • TÜRSAB Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR

* Yöresel Tatlar şeklinde alınacak Öğle Yemekleri

* Müze ve Boztepe Teleferik Ücretleri

NOT: UÇAKLI PROGRAM OLDUĞU İÇİN KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ UYGULANMAKTADIR.

FİYATLAR KADEMELİ OLARAK ARTIŞ GÖSTEREBİLİR.

Rehberimiz tur programının tamamını gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için uygulanır. 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 21.07.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 30 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.