Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi
LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
5
TARİHLER:
15/07/2019 19/07/2019
BAŞLANGIÇ FİYATI:
1899 ₺
4 Gece 5 Gün
1899 ₺

KARADENİZ EN ÖZEL YAYLALARINA GİDİYORUZ…

1.GÜN

TRABZON –HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ - UZUNGÖL –SULTAN MURAT YAYLASI

   Sabah 07.00’de İstasyonda buluşma ve hızlı trenle Ankara’ya hareket ediyoruz. İnişimizin ardından havaalanına geçerek 11.55 Trabzon uçağımıza biniyoruz. İnişimizin ardından bizi bekleyen aracımızla ilk durak noktamız olan Trabzon üzerinden Tarihi Kervan Yolu üzerindeki Sürmene’ye ulaşarak serbest öğle yemeğimizin ardından Solaklı Deresi boyunca yemyeşil vadide ilerleyerek Karadeniz bölgesinde ender bulunan ahşap mimarideki Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Vadi boyunca ilerleyerek Çaykara ilçesi sınırlarında bulunan Soğanlı Dağları eteklerinde çam ağaçlarının arasında 1090 rakımlı Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. Göl etrafında yürüyüşümüzü tamamlıyor, seyir tepesinden bol bol Uzungöl fotoğrafı çektikten sonra, Soğanlı Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde yayla evlerini görüyor, Uzungöl’den ayrılıyor, Sultan Murat Yaylasındaki otelimize hareket ediyoruz. Onlarca yaylanın eşliğinde otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği.

2. GÜN

ÇİFTE KEMER KÖPRÜ-ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ - BORÇKA – ÇORUH NEHRİ -MACAHEL 

    Otelimizdeki kahvaltının ardından Arhavi Kamilet Vadisi’ne hareket ediyoruz. Ortacalar yolunda eski kemer köprülerin eşliğinde doğanın kalbi olarak adlandırılan Kamilet Vadisi’nde Karadeniz Bölgesinde tek olma özelliğine sahip olan Çifte Kemer Köprüleri görüyor, fotoğraflıyoruz. Kemer köprülerden ayrılıyor, kısa bir yolculuk sonrasında çay bahçeleri arasından yaklaşık yarım saatlik yürüyüşle Mençuna Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 3 kat şeklinde 90 metreden düşen Mençuna Şelalesi’ni görüyor, dileyen misafirlerimiz ile hava müsait ise yüzme molası veriyoruz. Mençuna şelalesinden ayrılıyor, Hopa ve Borçka üzerinden 1850 rakımda Karagöl’ü ve Karçal Dağlarını kuşbakışı izleyeceğimiz Macahel Boğaza ulaşıyoruz. Bir tarafımızda UNESCO tarafından Biyosfer alanı ilan edilen Macahel, diğer bir tarafımızda göğe komşu topraklar olarak adlandırdığımız Gürcistan. Türkiye ve Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan toplam on sekiz köyden oluşan tarihsel bölgenin adıdır Macahel diyor, ülkemizde tek yağmur ormanları unvanını taşıyan Macahel’i fotoğraflıyor, yeşilin masalsı dünyasındaki yolcuğumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği MACAHEL GREEN ROOF OTEL

3.GÜN

MARAL ŞELALESİ & KÖYÜ – CAMİLİ AHŞAP CAMİİ – BORÇKA KARAGÖL

    Yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı aldıktan sonra, Doğa Harikası tabir edilen Maral Şelalesine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Cariyet, Gogort ge mahallerinin eşliğinde anıt olma özelliğine sahip kestane, gürgen, kayın ağaçları arasındaki yürüyüşümüzü Maral Şelalesi’nin muhteşem manzarası ile sonlandırıyoruz. Maral Şelalesini aşağı kısımdan fotoğrafladıktan sonra çaylarımızı yudumluyor, aracımıza geri dönüyoruz. Camili merkezdeki 1855 yılında tamamı ile ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi geziyor, Macahel bölgesinden ayrılıyoruz. Rotamızı Tabiat Harikası Borçka Karagöl olarak belirliyoruz. Denizden 1550 metre yüksekliğinde Kayın, Gürgen ve Ladin ağaçları arasında Klaskur Deresinin önünün kapanması ile oluşmuş doğa harikası tabiat koruma parkı Karagöl’de göl etrafındaki yürüyüşümüzü ve fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş, serbest zaman, Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. MACAHEL GREEN ROOF OTEL

4.GÜN

AYDER YAYLASI -FIRTINA VADİSİ-ÇİNÇİVA KEMER KÖPRÜSÜ - ZİL KALE-PALOVİT ŞELALESİ

    Otelimizdeki kahvaltının ardından dünyanın en önemli 200 ekolojik vadisinden olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Gür akan suyu, el değmemiş ormanları ve yeşilin bin bir tonu eşliğinde Fırtına deresinde rafting için serbest zaman veriyoruz. Ardından Çamlıhemşin ilçesini görüyor, keşfedilmeyi bekleyenÇat Vadisi'ne yöneliyoruz. Makrevis (Konaklar) ve Çinçiva (Şenyuva) Köyündeki Laz Konaklarını izleyerek bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva’yı geziyoruz ve kartal yuvası şeklinde sarp bir kayanın üzerine inşa edilenZil Kale’yi(Kale-i Zir) rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Deniz seviyesinden 750,vadi tabanından 100 metre rakımda inşa edilen Ortaçağ dönemine ait Zil Kale'den VerçenikDağları'nın muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Kale gezisi ardından palovit şelalesinin muhteşem görüntüsünde fotoğraf çektikten sonra otelimize ulaşarak konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.GÜN

GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – ÇAY FABRİKASI – SÜRMENE BIÇAK ATÖLYESİ - DÖNÜŞ

    Otelimizde alınan kahvaltımızın ardından Ayder Yaylası’nda; Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü ve Eski Yayla evlerini gördükten sonra Bıçak atölyeleri ile ünlü Sürmene’ye ulaşarak, Fransız Çeliği ve suyun muhteşem birlikteliğinden ortaya çıkan Sürmene’ye has bıçakları görüyor, kısa bilgilendirmenin ardından Rize’de 300 yıllık gelenek olan ve yöre kültürünün izleri taşıyan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize gidiyoruz. Tezgâh başındaki hanımlardan Rize bezinin hikâyesini dinliyor, alışveriş molası veriyoruz. Artık karadeniz den ayrılmadan son çaylarımızı yudumlamak ve çayın yapılışını dinleyerek alışveriş yaptıktan sonra havalimanına hareket ve 18.00 uçağıyla Ankara’ya dönüşün ardından hızlı trenle Konya’ya ulaşarak turumuzun sonu. 

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLANLAR

  • Gidiş dönüş uçak biletleri
  • Hızlı tren biletleri
  • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 4 Sabah Kahvaltısı
  • 4 Akşam Yemeği
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Karadeniz Eğlenceleri
  • Maral Şelalesi Minibüs Transferi
  • TÜRSAB Seyahat Sigortası
  • Milli Park Giriş Ücretleri

* Kaçkar Dağları Milli Parkı

* Borçka Karagöl Tabiat Parkı

* Acentemizin Refakati ve Güler yüzü

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

ÜCRETİMİZE DÂHİL OLMAYANLAR

-Yöresel Tatlar şeklinde alınacak Öğle Yemekleri

-Müze ve ören yeri giriş ücretleri 

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 24.04.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 30 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 30 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM E AİTTİR.