Rezervasyon Durumu Sorgula
Üye Girişi

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE ŞELALELERİ

LOKASYON:
TUR KAPASİTESİ:
9
TARİHLER:
26/08/2022 30/08/2022
BAŞLANGIÇ FİYATI:
2950 ₺
3 Gece 4 Gün
2950 ₺

Hareket yeri ve saati: 21.30'da Konya Devlet Tiyatrosu 

22.00'da Otogar Kavşağı İstikbal mobilya önünden siz kıymetli misafirlerimizi alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

Kuzualan şelalesi – Mavi Göl - Sümela Manastırı - Borçka Karagöl - Fırtına Deresi – Gelin düveni Şelalesi- Çinçiva Köyü - Zilkale • Palovit-Şelalesi - Ayder Yaylası - Uzungöl - Lustra-Garaster Yaylaları – Huser Yaylası

1.GÜN: Kuzualan Şelalesi – Mavi Göl – Sümele Manastırı

Sabah yolda serbest alacağımız sabah kahvaltısı molasının ardından Karagöl Dağlarından doğan ve Karadeniz’ e dökülen adına festivaller düzenlenen Aksu Nehri boyunca yolculuğumuza devam ediyor, Pınarlı Köyü sınırları içerisindeki Tabiat Koruma Alanı ilan edilen Kuzalan Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yeşilin muhteşem tonlarının eşliğinde 20 metreden akan Kuzalan Şelalesini izliyor, ardından başka bir doğa harikası Mavi Göle gidiyoruz. Cehennem Deresi Kanyonunda sodalı ve tatlı suyun bir araya gelmesiyle turkuaz renklere bürünen muhteşem bir doğa olayına tanıklık ediyoruz. Mavi Göl gezimizi tamamlıyor ve Trabzon istikametine doğru ilerleyerek Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Coşandere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırı’nın görünmesiyle taçlanacak. (Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir) Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: Uzungöl – Ayder Yaylası – Zilkale – Palovit Şelalesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Uzungöl’e ilerlerken yol üzerinde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin, yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak. Uzungöl’de rehberimizin oluşumu ile ilgili anlatımından ardından göl etrafında yürüyüşümüz sonrası verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yüksek yayla turlarına katılabilirler. (Ekstra) Yüksek Yayla programımız kapsamında, Karaster ve Lustra yaylalarını görüyoruz ve ardından Çamlıhemşin’e doğru yola çıkıyoruz. Buraya geldiğimizde muhteşem tabiatı ve çoşkulu akan şelalesi ile Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz. Bu güzel programın ardından Ayder yaylasındaki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: Borçka Karagöl – Fırtına Deresi- Köprüler- Rafting - Zipline

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında her mevsim farklı güzellikler sunan Borçka karagöl'e dogru yol alıyoruz. Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz(ekstra). yeşilin muhteşem tonlarını ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zaman sonrası Karadeniz’in en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz rafting ve zipline yapabilirler. Yemek ve aktivitelerin ardından Fırtına Deresi’ni takip ederken, kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

4.GÜN: Rize Bezi Atölyesi – Sürmene Bıçak Atölyesi – Çay Fabrikası – Fındık Alışverişi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesini ziyaret ediyoruz. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde görüyoruz. Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Karadeniz’in bir ucundan diğer bir ucuna doğru harekete geçiyoruz. Kirazın anavatanı olan Giresun'a ulaştığımızda, Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını (Panoramik) görüyoruz ve sonrasında faydalarının say say bitmediği fındık alışverişimizin ardından Konya’ya doğru hareket ederek gece geç saatlerde Konya’ya ulaşarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Ulaşım
 • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ( Yayla otelleri )
 • 3 Kahvaltı
 • 3 Akşam Yemeği 
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Araç İçi Su

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Yayla Çıkış Ücretleri 
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ücrete Dahil Hizmetlerde Belirtilmeyenler

2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(3-6) Yaş : 1750.00 TL
2 Yetişkinin yanında konaklamak kaydıyla(7-12) Yaş : 2250.00 TL

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 08.08.2022 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

Konaklamalı Kültür Gezilerinde İptal Koşulları

** Tur tarihinden 14 gün öncesine kadar yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.
** Tur tarihinden 14 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz.

Genel Uyarılar ve Notlar

Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SİLLE TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SİLLE TURİZM'E AİTTİR.